Czy uzależnienie od kasyna online można przenieść na rodzinę?

Każdy jeden nałóg zawsze zbiera swoje ponure żniwo. Również i hazard nie stanowi pod tym względem jakiegokolwiek wyjątku. Już samą w sobie tragedią jest to, co spotyka człowieka uzależnionego od hazardowych gier, nie mniej jednak koniecznie trzeba tutaj wspomnieć o jeszcze jednym, tak samo tragicznym aspekcie. Jest nim mianowicie współuzależnienie. Dotyka ono najbliższych osób patologicznego hazardzisty – a mówiąc konkretniej, partnera życiowego takiego człowieka.

Do tego, aby stać się osobą współuzależnioną od kasyn online – podobnie zresztą jak i uzależnioną – potrzebne są odpowiednie predyspozycje i przesłanki. Ktoś, kto jest człowiekiem charakteryzującym się bardzo silną psychiką i odpowiednio wysokim poczuciem własnej wartości, ma naprawdę bardzo małe szanse na to, aby takie nieszczęście jak powyższe go spotkało. Osoba współuzależniona nie posiada świadomości, iż ma problem – co więcej, jest świecie przekonana co do tego, że postępuje we właściwy sposób i pomaga choremu.

Tymczasem wyręczając go we wszystkim, spłacając jego długi, tuszując przed otoczeniem jakiekolwiek symptomy choroby i robiąc jeszcze mnóstwo innych rzeczy – wcale choremu nie pomaga, a wyrządza jeszcze tylko większą krzywdę. Choć może się to wielu osobom wydać brutalne, ale osoba uzależniona od kasyn online powinna zostać w pewnym momencie zostawiona sobie sama na pastwę losu. Jeżeli natomiast ktoś jest współuzależniony, wymaga systematycznego leczenia na terapii uzależnień. Im szybciej ją podejmie, tym prędzej na tym skorzysta i on sam, i człowiek uzależniony.

Czy można się uzależnić od kasyna online?

Kasyno oszukuje?

W dzisiejszych czasach hazard jest łatwy i ogólnie dostępny. Na naszej stronie znajdują się tylko zaufane kasyna, jednak przestrzegamy przed nieuczciwymi.
czaszaplaty.pl - 2013-2022 - Wszelkie prawa zastrzeżone