Jak rozróżnić patologię od pragnienia wygranej?

Wszystko jest dla ludzi - te stare i znane wszystkim doskonale powiedzenie odnieść można również do kasyn online. Podobnie jednak jak i wielu innych sytuacjach, tak i tutaj świetnie pasuje zasada mówiąca o tym, że co za dużo, to niezdrowo. Trzeba umieć w tym wszystkim zachować równowagę i zdroworozsądkowe podejście, w przeciwnym przypadku popaść można w uzależnienie – a to taka sama choroba jak alkoholizm czy narkomania.

Leczenie takiego nałogu jest żmudną, długą pracą wymagającym zarówno od pacjenta, jak i jego najbliższego otoczenia (zwykle rodziny) ogromnej determinacji i samozaparcia. Dla przeciętnego człowieka hazard to tylko zabawa, której nie traktuje w poważnych kategoriach. Zdawać jednak sobie trzeba sprawę z tego, że nie wszyscy mają takie podejście do tej kwestii. W przypadku osób popadających w szpony uzależnienia mówi się o czymś takim jak patologiczny hazard.

Ludzie tacy posiadają bardzo silną potrzebę przeżywania bardzo mocnych emocji i wysokich skoków adrenaliny, co jest nieodłącznym elementem uczestniczenia w hazardowych rozgrywkach. W momencie, kiedy wygrywają w kasynach internetowych, ich poczucie własnej wartości i mocy idzie w górę – większość osób w tym momencie skończyłaby grę, ale dla kogoś uzależnionego taka sytuacja to motywacja do dalszej gry. Człowiek uzależniony grę przerywa wówczas, kiedy nie ma już czym obstawić zakładu, traci nad sobą i swoimi zachowaniami kontrolę, myśli tylko i wyłącznie o tym, aby wygrać, ponieważ tylko wówczas czuje się wartościowym i spełnionym człowiekiem.

Czy można się uzależnić od kasyna online?

Kasyno oszukuje?

W dzisiejszych czasach hazard jest łatwy i ogólnie dostępny. Na naszej stronie znajdują się tylko zaufane kasyna, jednak przestrzegamy przed nieuczciwymi.
czaszaplaty.pl - 2013-2022 - Wszelkie prawa zastrzeżone